Пам’ятка зі створення резюме. Яку інформацію потрібно вказувати у резюме?

Незважаючи на те, що дизайн та акуратний вигляд резюме надзвичайно важливий, все ж першість займає саме наповнення CV. Що написати про себе у резюме? Адже відомості, які роботодавець і рекрутер почерпне з вашого документа, можуть стати вирішальними при виборі, кого запросити на співбесіду та навіть одразу на роботу. Тож, додатковий шанс подати себе в найкращому світлі упускати не можна.

Пам’ятка зі створення резюме. Яку інформацію потрібно вказувати у резюме?

В першу чергу, і тим, хто шукає роботу, і тим, хто вже давно її знайшов, важливо регулярно об'єктивно прописувати свій досвід, знання, навички. Аналізувати – як змінилися ви як професіонал, які нові кваліфікації отримали, які особисті характеристики виховали у собі в процесі отримання досвіду. Крім того, корисно напрацьовувати показові проєкти, участь в яких була значущою та допомогла досягти компанії з вашою допомогою відмінних результатів. Таким чином, конкретні показники результативності та портфоліо однозначно виділять вас серед інших кандидатів.

Варто уважно читати опис вакансій, які вас зацікавили. Які вимоги та навички потрібні в компанії вашої мрії? Що ще потрібно довчити або який досвід отримати, аби підійти на роль ідеального кандидата? Існує секрет: якщо у вакансії вказані вимоги до професійних і особистісних якостей претендента, то у прилизно такому ж формулюванні необхідно ці якості включити і до свого резюме. Таким чином ви відразу здастеся рекрутеру і роботодавцю більш відповідним на відкриту позицію, ніж здобувачі з резюме, в яких немає ключових слів, релевантним вакансії.

Ну а на відміну від чіткої структури основного змісту резюме, у блоці з додатковою інформацією немає жорстких правил. Сюди можна віднести інформацію, яка не підходить для основної частини, проте має безпосереднє відношення до посади і майбутніх обов'язків, а також має потенціал вигідно піднести вашу кандидатуру потенційному роботодавцю. Тому не полінуйтеся приділити і цьому розділу достатньо уваги.

Вкажіть ті риси, які характеризують вас як відмінного фахівця і доброзичливу особистість, але при цьому не будуть стандартним набором якостей, які зустрічаються в кожному резюме. Однак не перехваліть себе, адже це може викликати недовіру до вашої кандидатури.

Тож, якщо ви вирішили створити своє резюме, від вас знадобиться така інформація:

  • Прізвище та Ім’я.
  • Портретне фото у діловому або нейтральному стилі. Бажано у кольорі та гарної якості.
  • Дата народження.
  • Адреса (вказання міста, області та країни буде достатньо).
  • Мобільний телефон.
  • e-mail
  • Посилання на акаунти у соціальних мережах, де ви найбільш активні (LinkedIn/ Facebook/ Twitter).
  • Мета: «Отримати роботу на посаді… /у сфері… /розвиватися у напрямку…». Цей пункт резюме є опціональним, проте відповідність ваших цілей вакансії та знання своєї мети привабл.є роботодавців та HR).

Розділ «ОСВІТА»

середня чи вища (який заклад, факультет, спеціальність, отримана ступінь, рік випуску), Також добре вказати додаткову освіту: онлайн чи офлайн курси, програми підвищення кваліфікації, тренінги.

Розділ «ПРОФЕСІЙНИЙ ДОСВІД» (досвід роботи)

місце роботи, період роботи, посада, коротко про обов’язки та досягнуті результати (наприклад, за 3 місяці підвищив продажі на 15%; за півроку організувала 20 прес-конференцій та залучила 100 лідерів думок).

Розділ «ДОСЯГНЕННЯ» (опціональний)

виступи на профільних конференціях, проведені тренінги, написані та опубліковані матеріали у медіа, тощо.

Розділ «ВОЛОНТЕРСТВО»

опціональний розділ, залежить від вакансії, на яку ви претендуєте. Точно піде вам у «+», якщо ви претендуєте на місце роботи у громадській чи державній структурі.

Розділ «ТРЕНІНГИ, ФОРУМИ»

на яких тренінгах, форумах, майстер-класах ви побували.

Розділ «НАВИЧКИ, КОМПЕТЕНЦІЇ»:

наприклад, розробка PR-кампаній під ключ, мої клієнти…; налаштування контекстної реклами у Google Adwords…; базові навички програмування на Java Script ; робота з програмами..., тощо. Вітаються посилання на результати, приклади або ж оформлені портфоліо.

Розділ «ЗНАННЯ МОВ»

ЗНАННЯ МОВ та рівень їх володіння (краще користуватися уніфікованою системою від А1 (найперший стартовий рівень) до С2 (ідеальне володіння) або зазначення себе як носія мови.

Розділ «ОСОБИСТІ ЯКОСТІ»

вкажіть 3-5 ваших рис із короткою аргументацією, як вони проявляються (наприклад, ініціативність – за рік роботи всі мої ідеї були схвалені керівництвом і впроваджені в життя, як результат – збільшення прибутку на 20% і відкриття філії в місті ...).

ПОСИЛАННЯ на портфоліо

Опціонально, залежить від вакансії. Обов'язкова для дизайнерів, фотографів, відеографів, рекламістів і фахівців суміжних сфер.

Роботодавець ДОДАТКОВО може попросити вказати у резюме бажаний рівень заробітної плати, вислати супровідний або мотиваційний лист чи портфоліо.

Шаблони для вашого резюме

Важливо пам'ятати, що резюме це самореклама. І головна мета вашого CV – це в доступній формі описати свій професійний шлях і кар'єрні досягнення, тим самим викликати інтерес рекрутера або роботодавця до вашої особистості і показати переваги перед іншими претендентами.

За допомогою простого конструктора резюме Vitaello, навіть ті, хто раніше не стикалися зі створенням професійного резюме, можуть зробити швидко і з легкістю ідеальний документ зі стильним дизайном, який вигідно презентує кандидата перед рекрутером і роботодавцем, а також вдало виділить серед інших претендентів. Кожен шаблон резюме вже містить всі необхідні блоки інформації, які можна міняти місцями, додавати нові або видаляти. Таким чином, створення професійного резюме перетворюється в просте і захоплююче заняття.

Створіть своє професійне резюме прямо зараз!