Повне покрокове керівництво з написання резюме у 2024 році (+ приклади)

Якщо ви можете написати бездоганне резюме, то зможете переконати HR менеджерів, що ви їх найкращий кандидат, незалежно від вашого досвіду роботи. Ідеально написане резюме допоможе вступити до університету вашої мрії, отримати роботу або стажування про яке ви так давно мріяли! Уся справа у грамотно обраному форматі, структуруванні розділів і використанні переконливих аргументів. Звучить складно? Але це зовсім не так! Ми покажемо вам, як ефективно написати резюме та отримати задоволення від процесу!

Резюме гід

Резюме - це документ з інформацією про вас, для пошуку та при прийнятті на роботу. Багато людей вважають, що достатньо використувати програму Word, щоб зібрати всю інформацію, а після – не замислюючись натиснути кнопку «Відправити». Хоч це не наука, написання резюме вимагає чимало зусиль, тому що це документ, необхідний для укладання угоди у процесі прийняття на роботу. Всього лише одна помилка може призвести до того, що запрошення на співбесіду не буде отримано.

Оскільки ви маєте близько семи секунд, для привернення уваги рекрутера, ви повинні представити чітке, грамотне і розгорнуте резюме про себе. Резюме повинно відповідати сучасним вимогам та бути охайним. Уникайте формату резюме оформленого вами п'ять років тому. Йдіть у ногу з часом, адже ви не хочете, щоб ваша заява про прийняття на роботу виглядала застаріло. Дотримуючись нашого керівництва, ви зможете написати вражаюче резюме. Це вимагатиме вашої уваги, зусиль і часу, але це окупиться. Подивіться на це так: відмінне резюме - це інвестиція у ваше майбутнє.

Ми почнемо з однієї загадки, яка збиває з пантелику багатьох людей які шукають роботу. Повернімось до основ!

Таємниця розгадана: різниця між CV та резюме

Відколи ви зайнялися пошуком роботи, ви, мабуть, помітили, що деякі оголошення про вакансії просять кандидатів надіслати CV, в той час, як інші – вимагають резюме. Деякі менеджери з найму використовують ці терміни як синоніми. Отже, чи є різниця, чи її немає? Чи назвете ви свій документ для пошуку роботи CV або резюме? Відповідь криється у географії.

Чи пишете ви резюме або CV, залежить від того, де ви живете. У Європі (континентальної й острівної) ці два терміни представляють один і той же документ для пошуку роботи. Незалежно від того, що написано в оголошенні про вакансію, ви можете назвати як і резюме, так і CV і ви не помилитеся.

По той бік Атлантики усе по-іншому. У Сполучених Штатах CV або Curriculum Vitae - це довший документ, який використовується у академічній сфері. Американське CV включає список досягнень, нагород, сертифікатів, наукових публікацій і навчальних закладів.

Резюме у США - це лише одна сторінка документу, у якому кандидат узагальнює свій досвід роботи, свою освіту і відповідні навички. Його використовують, щоб подавати заявки на вакансії в усіх галузях, але водночас, таке резюме потрібно адаптувати для кожної конкретної вакансії.

Якщо ви відчуваєте, що готові написати своє резюме (або CV), ви, ймовірно, захочете використовувати унікальні та професійні шаблони. В цьому випадку ми рекомендуємо вам використовувати шаблони Vitaello, вони підходять для усіх галузей та професій.

Переваги використання конструктора для резюме

Редактор резюме - це інструмент, додаток або програмне забезпечення. Редактор дозволяє автоматизувати процес створення резюме, надаючи унікальні шаблони, у які можна вписувати особисту інформацію. Вони скорочують процес створення заяви про прийняття на роботу і дозволяють кандидатам зосередитися на деталях.

Навіть якщо ви не знаєте, що писати, онлайн конструктор резюме допоможе і подбає щоб ви нічого не забули. Використання редактора також дозволяє знайти шаблон, який відповідає вашій індивідуальності та діяльності. Залишити гарне враження допоможуть наші макети, які дуже лаконічні та упорядковані. Кінцевий результат - професійне резюме з сучасним дизайном, яке ви можете оновити у будь-який момент.

Ми знаємо, що досить складно знайти естетично приємні макети, які можна пристосувати до індивідуальних потреб користувача. Тому, сьогодні ваш щасливий день! Вам не потрібно копатися у незлічених шаблонах, щоб охопити усю необхідну інформацію.

Конструктор резюме Vitaello допоможе вам безкоштовно створити односторінкове резюме з інтуїтивно зрозумілим редактором! Якщо ви хочете вийти за рамки – прихованих комісій немає, тому що програма позначає усі преміум функції та шаблони зірочкою.

Крім того, ви можете налаштувати розділи резюме та адаптувати їх до своїх потреб.

Створити резюме прямо зараз

Як структурувати своє резюме

Прийшов час скласти основну частину вашої заяви про прийняття на роботу. Як ефективно відформатувати своє резюме і які розділи слід включати?

Хоч це залежить від типу вашої заяви (стажування або робота), досвіду та переваг, деякі розділи ви не повинні пропускати.

Це повинно бути у кожному резюме.

Також можете включити й ці розділи.

Перш ніж ми пояснимо кожну з цих категорій, вам слід знати наступне

Структура, яка справить враження - макет резюме Макет CV, його розділи та формат, створюють загальне враження, яке залишає резюме.

Коли фахівець з підбору кадрів переглядає ваше резюме, перше на що він звертає увагу це чи добре воно складене та чи легко знайти усю інформацію. Так само, увага приділяється гармонійності, тобто використанню одних і тих же кольорів, шрифтів та заголовків.

Якщо щось виглядає недоречним або викликає питання, це зменшить шанси потрапити на співбесіду. Аналіз “Resumable” 2020 року показав, що 51 відсоток кандидатів не вказують свою адресу, а 76 відсотків не вказують свій профіль LinkedIn. Це може привести до того, що ви не пройдете попередній відбір, тому що ви або не надали достатньо інформації, або відмовляєте рекрутеру в можливості дізнатися вас краще.

Ще одна проблема полягає у тому, що кандидати використовують пасивний стан – довгі та складні формулювання.

Ось кілька порад, як створити правильний макет.

Створюючи своє резюме, адаптуйте формат і естетику до галузі. Якщо ви подаєте заяву про прийняття на роботу в галузі права, банківської справи, фінансів і політики виберіть класичне, традиційне резюме, з хронологічним порядком, яке робить акцент на досвіді та ключові досягнення.

Творчий формат резюме - найкраща ідея для тих, хто працює в таких галузях, як технології, розваги та мистецтво. Ці резюме не відповідають традиційним шаблонам і мають більш характерний і унікальний дизайн.

Як вказати розділ контактів

Розділ контактів є важливим елементом кожного резюме бо він дозволяє запросити вас на співбесіду. Розділ повинен бути точним, сучасним і граматично вірним.

Це має бути у вашому розділі контактів.

Також ви можете вказати свої посилання у соціальних мережах у розділі контактів, але додайте тільки ті що мають відношення до вашої передбачуваної посади. Тому, перевірте свої профілі та переконайтесь, що в них немає нічого недоречного.

Як ефективно скласти короткий виклад

Власне, ця частина вказує рекрутеру на що ви здатні.

Про себе в резюме

Особистий або короткий виклад - це ідеальна подача вашого резюме. Його мета - зацікавити, використовуючи від двох до п'яти речень. Використовуйте цей розділ, щоб виділити свої ключові досягнення, досвід і навички. Пропишіть їх на початку резюме та зробіть його коротким і лаконічним.

Якщо ви випускник або у мало досвіду роботи, сформулюйте свої цілі, які зосереджені на ваших прагненнях і бажаннях.

Як вказати досвід роботи в резюме і справити враження

Суть резюме - розділ про досвід роботи, який переконує рекрутерів у тому, що ваша професійна історія робить вас ідеальним кандидатом.

Ось стандарт, який ви повинні слідувати при написанні цієї частини резюме.

Не варто перераховувати свої посадові обов'язки. Замість цього додайте свої досягнення і поясніть, як ви допомогли попередньої компанії стати у чомусь краще.

Як перерахувати відповідні комунікативні та професійні навички

Розділ навичок повинен включати як технічні, так і міжособистісні навички, які повинні бути прив'язані до конкретної посади. Професійні ви вивчаєте у школі, університеті, на курсах і проєктах. Ці навички можна виміряти, їм можна навчитися, і вони безпосередньо пов'язані із вашою роботою. Наприклад, дизайн, програмування і розробка програмного забезпечення - це технічні навички.

Комунікативні навички - це те, як ви спілкуєтесь з людьми, розв'язуєте проблеми та організовуєте роботу. Співчутливість, комунікація та планування, це все – людські навички. І ваше резюме повинно охоплювати обидва типи навичок, але при цьому, гарантувати, що вони будуть корисні для вашої майбутньої роботи.

Як правильно вказати освіту

Це має бути в вашому розділі про освіту.

Якщо ви тільки що закінчили коледж або у вас немає великого досвіду, ставте освіту вище досвіду. Ще варто згадати про те, що ви не повинні вказувати свою середню школу, якщо у вас є диплом про вищу освіту.

Інші розділи, які ви можете включити у своє резюме

Чи будете ви додавати додаткові розділи, залежить від ваших уподобань, вакансії та професійного досвіду. Якщо у вас немає досвіду роботи або відповідної освіти, ви можете включити одну з цих категорій у своє резюме.

Створити резюме прямо зараз

Приклади резюме

Молодці, що зайшли так далеко! Прочитавши наше повне керівництво, ви зможете ефективно написати своє резюме і привернути увагу рекрутера. Але іноді візуальні ефекти означають більше, ніж слова. Ось чому ми покажемо вам приклади зіркових резюме, які ви можете використовувати для створення свого власного. Якщо ви віддаєте перевагу економії часу і вибираєте професійний підхід, ви можете використовувати один з шаблонів резюме Vitaello!

Ось приклади добре написаних і структурованих резюме, які надихнуть вас.

Резюме Графічний дизайнер
Графічний дизайнер
Резюме Email маркетолог
Email маркетолог
Резюме Вчителька англійської мови
Вчителька англійської мови
Резюме Адміністраторка готелю
Адміністраторка готелю
Резюме Юристконсульт
Юристконсульт
Резюме Бухгалтерка
Бухгалтерка
Створити резюме прямо зараз

Шаблони для вашого резюме