Що має бути у кожному резюме, аби отримати роботу у період covid-кризи?

Масове безробіття та криза ринку праці через COVID-19

Центри зайнятості фіксують рекордну кількість безробітних як наслідок пандемії коронавірусу COVID-19 та другої хвилі карантину.

«З початку дії карантину статус безробітного отримали 444,4 тисяч українців, загалом станом на 31 серпня кількість безробітних становила 477,7 тисяч громадян - це на 73 % більше, ніж станом на цю ж дату минулого року. До 3,1 млн українців або 17% від робочої сили на піку карантину знаходились у стані прихованого безробіття - зайнятість цих людей була зменшена або вони були відправлені у неоплачувану відпустку», - як зазначає Економічна правда.

Що має бути у кожному резюме, аби отримати роботу у період covid-кризи?

Резюме використовують найчастіше, щоби знайти нову роботу

Резюме (або ж CV – curriculum vitae) як і раніше залишається основним інструментом пошуку роботи. Ні особисті зв'язки, ні оголошення в інтернеті або газетах не можуть наблизитися до того ефекту, який дає одна-дві сторінки документа, що містить інформацію про навички людини, досвід роботи, освіту, та іншу релевантну інформацію.

Чому так важливо професійне CV:

 • Концептуально правильне і привабливе резюме у багато разів збільшує шанс звернути увагу рекрутера і керівника і знайти роботу своєї мрії.
 • Правильно складене резюме допомагає ефективно продемонструвати свої переваги.
 • Кандидат, який присвятив своє час створенню якісного резюме і супровідного листа, заслуговує на гідний рівень оплати праці.

Відповідно, резюме та супровідний лист це основні інструменти, якщо людина:

 • знаходиться в активних або пасивних пошуках роботи;
 • зацікавлена, яке враження як професіонал та особистість він/вона справляє на рекрутерів і керівників компаній;
 • знайшла посаду мрії в рідній країні або за кордоном, але боїться, що його/ її непрофесійне резюме все зіпсує;
 • прагне до того, щоби резюме неодмінно прочитали і давали зворотний зв'язок, запрошували на співбесіди.

З якими проблемами стикаються українці зі створенням резюме, яке приносило би їм роботу?

Незважаючи на це, для багатьох створення резюме «з нуля» – справа нова і непроста. Ті, хто знаходяться у пошуку роботи, рідко можуть розібратися самостійно, як скомпонувати потрібну інформацію про свої навички, освіту, досвід, і тим паче – створити професійний стильний дизайн свого документа.

Рішенням у такому випадку може стати створення професійних резюме та супровідних листів за допомогою готових шаблонів, як це пропонує Vitaello. Цей сервіс вже став впізнаваним у Словаччині, Чехії, Іспанії, а тепер запущена й українська версія вебсайту – vitaello.com.ua.

Засновники Vitaello сподіваються, що простий та інтуїтивно зрозумілий генератор резюме, де за допомогою шаблонів кожен може створити стильний «кар'єрний літопис» за лічені хвилини, допоможе створювати не тільки професійні документи, а й правильне враження на рекрутерів і керівників.

Шаблони для вашого резюме

Кандидати з яким резюме мають найбільше шансів отримати запрошення на співбесіду?

Звісно, навіть найбільш правильно оформлене й естетичне резюме не зможе подарувати вам квиток до компанії вашої мрії, якщо ви не підкріпите свої навички, знання і досвід під час співбесіди (так званого job interview).

Важливо проявити свої навички (hard skills) та особисті характеристики (soft skills) – такі як доброзичливість, дипломатичність, серйозний підхід до справи – щоби потрапити до списку найкращих кандидатів та отримати запрошення приєднатися до команди.

Але в той же час, якщо ви відмінний фахівець, який просто ніколи не займався створенням резюме, то як же компанія вашої мрії зможе дізнатися про вас? Адже як-не-як «зустрічають за одягом».

Тому фахівці Vitaello.com.ua розповіли, що має бути у кожному резюме, яке із задоволенням прочитає рекрутер чи потенційний керівник.

 1. Фундаментом для резюме мають слугувати реальні досягнення. должны служить реальные достижения. Але якщо у вас поки немає потрібного досвіду і, відповідно, нічим заповнити кілька пунктів резюме, завжди можна позначити навіть мінімальне стажування або волонтерство у релевантній сфері. Також важливо зазначити в резюме або в супровідному листі своє бажання і мотивацію навчатися за менший оклад або перебувати спочатку на асистентських посадах.
 2. Правильне резюме те, яке відповідає вакансії. Опис вакансій слугує потужною підказкою для тих, хто у пошуках роботи. Адже в описі ви знайдете детальну інформацію, якого саме фахівця, з якими навичками, досвідом та особистими характеристиками шукає компанія вашої мрії.
 3. Важливо проставити акценти, аби рекрутер чи директор компанії навіть за кілька секунд змогли знайти найважливішу інформацію про вас. До речі, шаблони Vitaello вже створені таким чином, що вся інформація чітко розподілена на блоки, зручні для читання. При створенні резюме ці блоки можна переміщати, видаляти, додатвати нові.
 4. Оформлення. Спочатку ми обираємо цукерку за її обгорткою, а вже потім робимо висновки про її реальні смакові якості. Однак залишається той факт, що естетика однозначно привертає увагу. Як бути, якщо далеко не всі з нас дизайнери? Сервіс Vitaello вже знайшов професійних дизайнерів, які створили шаблони резюме і супровідних листів, що містять яскраві графічні акценти, але не перевантажені ними та легкі для сприйняття. Серед асортименту шаблонів можна підібрати як більш офіційні стримані варіанти, так і креативні.

У цілях засновників української версії словацького конструктора резюме – надати європейський рівень послуг за доступними цінами. Так, на сайті Vitaello.com.ua можливо створити професійне резюме та супровідний лист усього лише від 249 грн. Також є нагода обрати Преміум аккаунт, щоби використовувати будь-які дизайнерські шаблони та створбвати необмежену кількість документів на місяць.

Резюме залишається тим «кар’єрним літописом», який слугує першим мірилом особистої ефективності та привабливості в очах рекрутерів та роботодавців. Тому важливість curriculum vitae важко переоцінити.