Що включити у розділ про досвід в резюме і як справити враження на рекрутерів

Цікаве резюме? – Є! Добре впорядковане та естетичне резюме? – Є! Короткий та актуальний досвід? О ні! Цей розділ здається хаотичним, неінформативним та звучить фальшиво. Наступний кандидат, будь ласка!

Вірно! Ви можете створити найкраще резюме, яке будь-коли бачив рекрутер, але якщо з розділом вашого досвіду щось не так, то швидше за все, рекрутер перейде до наступного претендента. Це багато говорить про те, наскільки важлива ця категорія, чи не так?

Досвід в резюме

Розділ досвіду – найважливіший елемент резюме. Незалежно від того, наскільки важливими є інші розділи, рекрутери читають резюме, щоб визначити, чи має кандидат відповідну кваліфікацію для даної посади. Саме тут на перший план виходить досвід, який вам допомагає виділитися і показати, чим ви кращі за інших претендентів.

Завдяки цьому розділу роботодавці отримують уявлення про вашу історію зайнятості та про те, чи відповідають ваші попередні обов'язки їхнім вимогам. Незалежно від того, починаєте ви свою кар'єру чи маєте великий досвід, організувати цей розділ і вирішити, що включити до нього, може бути не просто.

Ось все, що вам потрібно знати про те, що включити до розділу про досвід роботи в резюме.

Що таке розділ про досвід роботи та що включити у цей розділ

Деякі претенденти можуть бути не впевнені в різниці між розділом про навички та досвід роботи та де саме розмістити волонтерську діяльність. Саме тому важливо зрозуміти основи.

Розділ досвіду роботи охоплює вашу професійну історію: попередні посади, дати перебування на посаді, роботодавців, зобов'язання, а також ваші досягнення. Ви можете включати посади з повною і неповною зайнятістю, стажування та волонтерство.

Але якщо у вас великий досвід роботи, бажано використовувати цей розділ тільки для професійних призначень. Це означає, що якщо ваш волонтерський досвід та стажування мають відношення до вашої посади, ви можете створити для них окрему категорію.

Мислите про професійний досвід як про унікальну пропозицію цінності (UVP) вашого продукту. Це те, що визначає ваше резюме та вас як кандидата. Зрештою, саме досвід роботи продасть вас та переконає роботодавця у вашій компетенції.

Мета розділу полягає в тому, щоб продемонструвати те, що ви можете запропонувати, та додати лише професійну історію, яка дозволить вам випередити інших кандидатів.

Який досвід роботи має включати резюме?

Незалежно від того, чи ветеран ви з багаторічним професійним досвідом або лише випускник, який бажає розпочати кар'єру, ви можете поставити запитання, як багато інформації повинно мати резюме. Ось наші поради.

Претендент без досвіду

Незалежно від того, чи закінчили ви навчання або взяли перерву на рік, ви повинні включити у розділ увесь досвід, який у вас може бути. Це може бути участь у студентських асоціаціях та організаціях, (не оплачувані) стажування, практики та волонтерство. Переконайтеся, що ви докладно розповіли про кожну участь і про те, чого ви навчилися або чого досягли під час цього досвіду. Рекомендується розміщувати цей розділ під категорією "Освіта".

Претендент початкового рівня

Якщо у вас обмежений досвід роботи, напишіть о усіх оплачуваних посадах, і поясніть, якими були ваші досягнення, працюючи в цій компанії або організації. Так само ви можете додати стажування, фріланс та будь-які важливі та актуальні проекти.

Претенденти нижньої та середньої ланки

На цьому етапі у вас, мабуть, достатньо досвіду, який може відповідати вашій бажаній посаді. Перерахуйте лише той, який стосуються вашої галузі знань. Ви також можете додати інші, менш значущі посади, такі як фріланс та тимчасові чи незалежні проєкт чи стажування. Але переконайтеся, що це лише короткі згадки.

Претенденти вищої ланки

Довга кар'єра означає, що у вас, є великий досвід роботи, але додайте тільки останні 15 років і відповідний досвід. Це означає, що посади, які ви вирішите додати до свого резюме, повинні бути пов'язані з тією, на яку ви претендуєте, тому що це збільшує ваші шанси бути поміченим.

Як написати розділ про досвід роботи?

Перш ніж приступити до написання розділу, не забудьте його оновити. Навіть якщо ви тільки закінчили коледж і у вас є тільки досвід волонтерської діяльності, знайдіть спосіб використати навички, які необхідні для вашої бажаної посади.

Використовуйте зворотню хронологічну послідовність, щоб вказати свій досвід роботи. Ми рекомендуємо використовувати формат, наданий нижче, який ви також знайдете в нашому конструкторі резюме.

Одна з найчастіших помилок, яку припускають кандидати при написанні розділу про свій досвід, полягає в тому, що вони додають лише обов’язки, не виділяючи своїх досягнень. Крім того, претенденти часто забувають звертати увагу на слова, які вони використовують у резюме.

Розділ досвіду роботи в резюме ідеально підходить для написання потужних слів, що містять дієслово. Це ключові слова, які рекрутери часто використовують для перегляду резюме та швидкого пошуку найбільш підхожих кандидатів. Ці слова показують, що ви здатні досягти успіху. Наприклад, такі ключові слова, як "виконано", "допомогло" та "спеціалізовано". Але виходьте і за межі цього.

Відвідайте вебсторінка компанії, в якій ви хочете працювати та найдіть сторінку «Про нас». Шукайте ключові слова, які вони використовують для опису свого бренду та цінностей. Ви можете додати ці слова, щоб пояснити, як попередня посада зробила вас винахідливим, технічно підкованим чи співчутливим.

ПОРАДА: Не забувайте використовувати ключові слова з оголошення компанії.

Не забувайте використовувати ключові слова з оголошення компанії. Якщо, наприклад, ідеальний кандидат для роботодавця є аналітичний, згадайте, як працюючи на вашій попередній посаді, вам доводилося використовувати свої аналітичні навички.

Зрештою, майте на увазі, що ваш майбутній роботодавець хоче дізнатися, як ви допомогли іншим компаніям зростати, розв’язувати проблеми або збільшувати доходи. Якщо це можливо, додайте числа. Можливо, ви допомогли клієнту отримати 50 000 нових фоловеров у Instagram. Не соромтеся хвалитися своїми досягненнями.

Создать резюме прямо сейчас

Що робити з пропуском років у резюме?

Більшість людей у ​​кар'єрі має мінімум один рік перерви. Чи то через те, що вони вирішили вирушити у подорож після закінчення школи або через проблеми зі здоров'ям, люди стикаються з різними життєвими ситуаціями та труднощами. Жоден роботодавець не повинен судити кандидата за періодами пропусків у резюме, але на жаль це може статися.

Що робити, якщо у вашому резюме є помітний період відсутньої активності, пов'язаної з роботою. Що ж, виявляється, роботодавці не так сильно дбають про перерви, принаймні, якщо вони не довші за дев'ять місяців.

У дослідженні 2014 року вивчалося, чи періоди тривалого безробіття впливають на рішення роботодавців. Результати показали, що рекрутери не надають великого значення періоду безробіття до 9 місяців.

Якщо ви не працювали довше зазначеного терміну, це, ймовірно, не вплине на остаточне рішення про прийняття на роботу, якщо після цього буде тривалий період професійного досвіду. Крім того, така пауза більш ніж у дев'ять місяців має більше значення, якщо ви претендуєте на низькокваліфіковану роботу.

Отже, деякі рекрутери можуть сприймати прогалини в резюме як червоний прапор, тому що вони побоюються того, що може за тим бути. Можливо, кандидат алкоголік, злочинець чи не зацікавлений у роботі. Ось чому найкращий спосіб розвіяти сумніви – це пояснити їх.

Не приховуйте їх, маніпулюючи іншими датами, оскільки компанії проводять перевірку біографічних даних. Очікуйте, що рекрутери, ймовірно, піднімуть це питання під час співбесіди. Будьте готові та будьте чесні.

Але уникайте пояснень і говоріть коротко, тому що це показує вашу впевненість і те, що ви вірите в те, що кажете. Крім того, не турбуйтеся о перервах, що були понад сім років тому, тому що рекрутерів, ймовірно, не хвилює те, що відбувалося так давно.

Якщо роботодавці спитають про проміжок між роками, ви можете згадати всі навички та знання, які ви придбали за цей період.

Чи варто включати волонтерство у резюме?

Волонтерський досвід показує вашу відданість, ініціативу та готовність робити те, за що не обов'язково платити. Однак, якщо у вас понад п'ять років відповідного досвіду роботи, ви можете не додавати волонтерство, якщо воно не має першорядного значення для вашої посади.

Але якщо ви на ранніх етапах своєї кар'єри та практично не маєте професійного досвіду, рекомендується додати волонтерство у розділ досвіду. Застосовуються такі самі правила: докладно опишіть свої обов'язки та досягнення.

Скористайтеся нашим професійним конструктором резюме, щоб не вдаватися до подробиць, як структурувати розділ свого досвіду. Адже ми із задоволенням вам допоможемо!

Создать резюме прямо сейчас

Шаблони для вашого резюме